Odstąpienie od umowy deweloperskiej - czy jest możliwe?
Tak zwana umowa deweloperska z założenia chroni zarówno nas, jak i dewelopera. W jakich sytuacjach odstąpienie od umowy deweloperskiej jest możliwe, a kiedy przyniesie nieprzyjemne konsekwencje? Odpowiadamy!
2021-04-22, 10:18

Odstąpienie od umowy deweloperskiej? Jest możliwe!

Mimo, iż umowa jest oficjalnym dokumentem, który z założenia ma chronić obie strony przed niewywiązaniem się z jej zapisów, istnieją sytuacje, w których możemy z takiej umowy odstąpić.

Kiedy możliwe jest odstąpienie od umowy deweloperskiej przez nas?

W normalnej sytuacji odstąpienie od umowy deweloperskiej nie jest możliwe bez żadnych konsekwencji. Wyjątkiem jest jednak fakt, iż wspomniana umowa deweloperska nie określiła wszystkich parametrów transakcji, na przykład nie ma podanej ceny mieszkania, jego powierzchni albo układu pomieszczeń. Możliwa jest również jeśli deweloper nie dostarczył nam prospektu informacyjnego z załącznikami, albo pojawia się niezgodność między informacjami w umowie deweloperskiej a prospekcie informacyjnym.

odstąpienie od umowy deweloperskiej

W jakich sytuacjach deweloper może odstąpić od umowy?

tak naprawdę deweloper ma o wiele mniejsze pole manewru jeśli chodzi o odstąpienie od takiej umowy. Z jego strony jest to możliwe wyłącznie jeśli nie wypłacimy określonej wcześniej kwoty świadczenia pieniężnego bądź nie zrobimy tego w określonym w umowie terminie. Drugą sytuacją, kiedy może to zrobić to nie stawienie się na odbiór lokalu bądź na podpisanie akty notarialnego, który miał przenieść własność.

KONTAKT / AUTOR
Alina Wilkowska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.